Konfraternia Świętego Apostoła Jakuba Starszego przy Katedrze Polowej Wojska Polskiego jako prywatne stowarzyszenie wiernych świeckich, została zainaugurowana w dn. 14 grudnia 2015 r. W tym dniu 31 osób - członków założycieli, podjęło uchwałę o założeniu Konfraterni oraz o wyborze jej pierwszych władz.


Protektor Konfraterni

JE ks. bp dr Józef Guzdek - biskup polowy WP


Członkowie Honorowi Konfraterni:

(stan na: 12.03.2018 r.)

1. Ryszard Boliński

2. Marek Jaworski

3. Ks. prał. płk SG dr Zbigniew Kępa

4. Ks. prał. Andrzej Mazański

5. Ks. kan. dr Dariusz Zbigniew Skrok


Kapituła Konfraterni:

(I kadencji: 01.12.2016 r. - 30.11.2019 r.)

1. Jerzy Grzegorz Kazimierczak - Senior Konfraterni

2. Jerzy Pawlikowski - Wicesenior

3. Beata Skwierczyńska-Mizerska - Sekretarz

4. Wiesław Czajka - Skarbnik

5. Robert Mikulski - Członek Kapituły

6. Łukasz Stefaniak - Członek Kapituły
 

Główna Komisja Rewizyjna:

(I kadencji: 01.12.2016 r. - 30.11.2019 r.)

7. Ryszard Bożek

8. Elżbieta Chomicka

9. Regina Madej-Janiszek